Dijagnostika

_
Kontrola pH urina
Da li je moje tijelo kiselo?
Da li mi je potrebna alkalizacija i/ili remineralizacija?
Jednostavan i univerzalan odgovor ipak nije moguć, ali ovim putem možemo dobiti pojednostavljeni,
ali točan uvid u stanje lužnato–kisele ravnoteže tijela.
Potrebni su nam lakmus listići odgovarajuće kvalitete koji omogućuju točno mjerenje pH od pH 5.5 do pH 8.5,
tijekom 3 ili više uzastopna dana pratimo pH vrijednosti svakog urina,
očitane vrijednosti upisujemo u tablicu, posebnim znakom registriramo vrijeme glavnih obroka.
Upute za uporabu: Iz bloka istrgnite listić lakmus papira i držite ga 2 sekunde pod mlazom urina. Listić će promjeniti boju. Uz pomoć tablice u boji, koja se nalazi na unutrašnjoj stranici bloka, usporedite boje i očitajte pH vrijednost urina. Rezultati mjerenja upotrebljivi su isključivo ukoliko unesete SVE dnevne vrijednosti pH urina.
(pH listiće za mjerenje pH urina možete nabaviti na Omegalan.info)
Rezultati mjerenja upotrebljivi su isključivo ukoliko unesete SVE dnevne vrijednosti pH urina. Tako možete nacrtati DNEVNU krivulju (povremeno izmjerene vrijednosti neće biti korisne). Potrebno je očitati vrijednost pH urina najmanje 3 puta dnevno odnosno pri svakom mokrenju. Mjerenje se vrši najmanje 3 dana za redom. Na kraju dana spojite ucrtane točke u krivulju. Također unesite križićem vrijeme obroka. Ukoliko vaše izmjerene vrijednosti odstupaju od krivulje zdravog čovjeka, vaša su tkiva ‘kisela’. Vaše tijelo treba lužnate tari koje se nalaze u tzv. bazičnoj prehrani, kao i unos bazičnih minerala. Uz pomoć bazičnih kupki možete iz tijela izlučiti dio nakupljenih kiselina. Preporuka: nakon 3 mjeseca ‘raskiseljavanja’ ponovite test pH urina. Za vrijeme mjerenja treba prekinuti unos bazičnih minerala.
Laboratorijski test urina na teške metale
Pohranjivanje i izlučivanje teških metala poseban je izazov za naš organizam.
Zbog iznimne toksičnosti teških metala (živa iz amalgamskih plombi, cjepiva, namirnica, olovo iz starih vodovodnih cijevi, kadmij i drugo iz ispušnih plinova tvornica, toplana i automobila) tijelo pohranjuje u obliku stabilnih organskih spojeva, ponajviše u vezivnom tkivu i u kostima.
Zbog toga svi testovi na teške metale iz krvi i urina daju podatke samo o trenutno u krvi cirkulirajućim teškim metalima.
Najvjerojatnije se ne radi o akutnoj toksikaciji već o pokušaju tijela da tu mobiliziranu količinu teških metala izluči u nekom obliku.
Tada se teški metali mogu pronaći i dokazati u kosi i noktima, eventualno u urinu ili krvi.
Postojanje teških metala npr. u kosi pokazuje i dokazuje da je sposobnost izlučivanja teških metala očuvana, ali ne govori ništa o eventualno pohranjenim količinama teških metala negdje u tijelu.
Pravi uvid u postojeću toksikaciju teškim metalima moguće je dobiti isključivo nakon tzv. mobilizacije s kelatom. Kelat je aminokiselina koja mobilizira i veže teške metale i čini ih izlučivim kroz urin. Količine teških metala izlučene nakon mobilizacije višestruko su veće (ukoliko postoje) od količina koje može pronaći/dokazati bilo koja druga metoda testiranja.
Toksikacija teškim metalima asociirana je s raznim stanjima “rezistentnih” umora i depresija bez “stvarnih” uzroka, raznih poremećaja i oboljenja nervnog sustava, patogene crijevne flore, hormonalnih debalansa kod mladih žena (dio teških metala djeluju kao xenoestrogeni!), karcinoma i leukemija, kroničnih upala i mnogih drugih poremećaja.
U praksi se koristi svega nekoliko kelata (EDTA, DMPS, ZnDTPA) koji se primjenjuj isključivo intravenski.
Kelat  EDTA je, osim za odstranjivanje jednog dijela teških metala, dodatno vrlo pouzdan u  odstranjivanju kalcifikata (plaque na žilama pod imenom aterioskleroza i proširene vene, “popucane kapilare”, kalcifikati na tetivama, jedan dio bubrežnih kamenaca).
Za odrasle osobe koje žele odstraniti ateriosklerozu, venosklerozu, popucane kapilare,   odstraniti gotovo sve krvožilne probleme tipične za dijabetičare i slično, to je u 85-95% slučajeva vrlo uspješno moguće i to isključivo uz pomoć intravenske primjene EDTA kelata u kombinaciji s par vitamina i minerala.
U navedenmom smislu, za odrasle osobe, EDTA kelat u obliku kapsula ili čepića jednostavno ne daje rezultate.
Svaki od kelata ima specifičnu sposobnost vezanja jednog dijela teških metala.
Jedini kelat koji se koristi oralno u obliku kapsula je DMSA.
Primjeren je za izlučivanje samo jednog dijela teških metala.
Kod male djece mogu se primjeniti EDTA čepići i/ili kapsule.
(teški oblici neurodermitisa, ekcema, astme i slično, razni oblici neurološkh poremećaja)
Teški metali mogu se, naravno, izlučiti i ciljanim biljnim i mineralnim pripravcima i relativno dugačkim detox kurama. To u svakom slučaju ima smisla za svaku zainteresiranu osobu. No kod osoba kod kojih su problemi već jako izraženi, ovaj blagi način više nije dovoljno učinkovit.
Za svaku osobu se individualno predlaže jedan od primjerenih postupaka.
Vega test
Energetski meridijani, akupunkturne točke, protok energija – to su već mnogima poznati pojmovi.
VegaTest je naprava kojom je moguće mjeriti specifične energetske “odgovore” tijela na odabranim akupunkturnim točkama, na cijeli niz biorezonantnih “pitanja”.
Najčešće se koriste akupunkturne točke na dlanu i prstima ruke/stopala čiji se energetski naboj mjeri.
Brzo se dobivaju odgovori o tjelesnim organima, sistemima i energetskim tokovima koji su u tzv. primarnoj neravnoteži.
Nadalje, pronalazimo vrstu poremećaja koji dominira u nekom od tjelesnih sustava (npr. nadražaj sluznice debelog crijeva zbog nekog iritansa/alergena ili zbog neke od patogenih crijevnih flora).
Posebno je interesantno pronalaženje pripravaka prirodne medicine (čaj, eterično ulje, homeopatski ili izopatski pripravak) koji najefektivnije vrši upliv u oboljeli sustav pojedinačne osobe.
Spoj tradicionalne kineske medicine (meridijani i akupunkturne točke) i europske tradicionalne medicine (biorezonancija, fitoterapija, homeopatija) ostvario je njemački liječnik dr. med. Voll još 1950-ih godina. Ova dijagnostička metoda potpuno je neinvazivna i sigurna, usavršena kroz destetljeća, upotpunjena sa iskustvima mnogih terapeuta u Njemačkoj i šire.
Priloženi crteži daju pojednostavljni pregled meridijana i akupunkturnih točaka koje se najčešće koriste pri VegaTest dijagnostici.
Mikroskopija u tamnom polju
Mikroskopija u tamnom polju (vitalna krv)
engl. Darkfield microscopy, njem. Dunkelfeld Mikroskopie
Mikroskopija vitalne krvi u tamnom polju je jednostavna optička metoda kojom se promatraju
i analiziraju razne promjene koje nastaju starenjem krvi.
Uzima se kapljica krvi iz jagodice prsta ili iz ušne resice koja ostaje u izvornom obliku, ne mijenja se kemikalijama ili bojom. Preparat se promatra intenzivno prvih 30 minuta i u redovitim razmacima najčešće do 2 sata, rjeđe i do 24 sata.
Višesatno promatranje znatno upotpunjuje i produbljuje informacije dobivene kratkim promatranjem.
Uz pomoć monitora ili direktno na mikroskopu, pacijent se odmah uključuje u promatranje svoje krvi. Slijedi analiza i interpretacija stanja.
Iskustveno je poznato kako treba izgledati “zdrava” krv = “optimum”.
Promatra se “odmak” od optimuma.
Brzo se dobiva uvid u razne vrste poremećaja:
• osnovni unutrašnji milje tijela
• stanja prekanceroze/kanceroze (bakterijske forme u krvi)
• stanje hidracije tijela
• sposobnost tijela da izlučuje razne vrste toksina
• funkcionalnost nekih žlijezdi s unutrašnjim izlučivanjem
• funkcionalnost imunološkog sustava
• sklonost krvožilnim oboljenjima
• i druge informacije
Za pacijenta je vrlo interesantno i motivirajuće promatrati vlastitu krv koja se s vremenom, kroz tjedne, mjesece i godine – “čisti”. Kontrola stanja vrši se svakih 6-10 tjedana.
Kontrole stanja krvi su i kontrole terapije tj. da li su tretmani dovoljno intenzivno i dobro provođeni.
U prirodnoj medicini koriste se različiti tretmani i postupci, no važno je provjeriti da li njihovom primjenom uspijevamo postići dovoljno velike promjene u tijelu.
Smatra se da preparat krvi zdrave osobe treba biti bez prisustva metaboličkog “otpada”, bez prisustva različitih “fenomena” vezanih za način starenja krvi kao i bez “mikroorganizama”.
Postoji mnogo različitih vrsta mikroorganizama, no svi se smatraju štetnim.
Posljednjih 10-ak godina povećao se broj osoba koje imaju mikroorganizme u krvi.
To je vrlo uznemirujuća pojava. U krugu terapeuta koji se bave mikroskopijom intenzivno se diskutira o mogućim razlozima i nema još pravog odgovora. U međuvremenu se smatra da dio mikroorganizama vidljivih u vitalnoj krvi vjerojatno potiče iz crijeva zbog sindroma propusnog crijeva kao i iz tkiva s kroničnom upalom (npr. “mrtvi” zubi). To su vrlo nepovoljne promjene.
Metodom mikroskopiranja nije moguće razlučiti izvor, vrstu i patogenost mikroorganizama, no svakako je ova pojava štetna.
S vremenom, krv treba biti sve više slična “optimumu”, drugim riječima – sve čišća.
Tako je moguće opažati promjene, na primjer, na bolje, što možemo interpretirati na način da način života koji se aktualno provodi , potiče i podržava regeneraciju i zdravlje.
Moguće je, na primjer, opažati i nepromjenjeno stanje. To slobodno možemo interpretirati kao stanje u kojem postupci, tretmani i način života nisu dovoljno intenzivno provođeni da bi mogli izazvati povoljne promjene u tijelu/krvi.